Lubisz kwiaty, znasz się na roślinach, masz rozwiniętą wyobraźnię, zmysł artystyczny i poczucie estetyki, a także umiejętności rzemieślnicze i łatwość w nawiązywaniu kontaktów interpersonalnych? Jeżeli największą przyjemność sprawia ci obcowanie z pięknem przyrody, dekorowanie otoczenia i obserwowanie uśmiechów na twarzach innych ludzi, zostań florystą!
W zawodzie florysty będziesz na co dzień tworzyć zachwycające kompozycje kwiatowe z kwiatów żywych (ciętych, doniczkowych) i suszonych – bukiety, wiązanki okolicznościowe (np. na ślub, komunię, chrzciny) i dekoracje roślinne. Jako florysta możesz pracować w kwiaciarni, na stanowisku konsultanta w salonie florystycznym, w prasie, telewizji, internecie i innych mediach zajmujących się tematyką wnętrzarską i florystyczną, a także w firmach realizujących planowanie zieleni, aranżację wnętrz czy dekorowanie pomieszczeń. W Policealnej Szkole Zawodowej ETAT pełne kwalifikacje do wykonywania kreatywnego i przyjemnego zawodu florysty zyskasz już w 1 rok!
Florysta
OGR.01. Wykonywanie kompozycji florystycznychpolicealna szkoła lub kwalifikacyjny kurs zawodowy
1 rok (2 semestry)
Zaoczny (zjazdy w co drugi weekend miesiąca, w soboty i niedziele)
Kierunek bezpłatny
Florysta
IMG_0062.JPEG
IMG_0175.JPEG
IMG_0177.JPEG
IMG_0187.JPEG
IMG_0189.JPEG
IMG_0190.JPEG
IMG_0191.JPEG
IMG_0206.JPEG
IMG_0510.JPEG
IMG_0511.JPEG
IMG_0753.JPEG
IMG_0946.JPEG
IMG_0947.JPEG
IMG_0964.JPEG
IMG_0969.JPEG
IMG_1455.JPEG
IMG_1704.JPEG
IMG_1761.JPG
IMG_1966.JPEG
IMG_1967.JPEG
IMG_1971.JPEG
IMG_2407.JPEG
IMG_2991.JPEG
IMG_2994.JPEG
IMG_3076.JPG
IMG_3308.JPEG
IMG_3312.JPEG
IMG_3404.JPEG
IMG_3406.JPEG
IMG_3315.JPEG
Zewnętrzny, państwowy egzamin zawodowy przeprowadzany przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Podejście do egzaminu w zakresie kwalifikacji zawodowej jest nieobowiązkowe. Szczegółowe informacje o egzaminie dostępne poniżej i w Strefie Słuchacza.
W trakcie nauki poznasz wybrane zagadnienia z takich obszarów wiedzy, jak m.in.:
Podczas zajęć zrealizujesz własne pomysły na piękne kompozycje kwiatowe, a także zgłębisz informacje na temat kompozycji florystycznych, konstrukcji floralnych, aranżacji obsadzonych, zasad tworzenia i technik wykonywania kompozycji roślinnych z podziałem na rodzaje (m.in. z kwiatów ciętych, doniczkowych, suszonych, mieszane, funeralne, okolicznościowe), tworzenia i odczytywania rysunków projektowych, doboru materiału florystycznego do wykonania określonych kompozycji, zasad łączenia barw i wielu innych zagadnień. Ponadto nabędziesz wiedzę z zakresu przedsiębiorczości i sprzedaży, która ułatwi obsługę klienta, w tym doradztwo i proponowanie rozwiązań kompozycyjnych.
Dzięki wykładom teoretycznym i warsztatom praktycznym zyskasz niezbędną wiedzę i umiejętności, które umożliwią ci wykonywanie następujących zadań zawodowych:
Zajęcia teoretyczne są prowadzone w nowocześnie wyposażonej bazie lokalowej, dostosowanej do typu prowadzonych zajęć.
Zajęcia praktyczne odbywają się w warunkach rzeczywistych, odpowiadających tematyce kierunku. Praktyki zawodowe słuchacz odbywa w miejscu, do którego skieruje go szkoła lub w tym, które sam wybierze.
Program nauczania zarówno teoretycznego, jak i praktycznego zawiera najnowsze treści, nastawione na przyswojenie praktycznych umiejętności potrzebnych do wykonywania zawodu.
Konsultacje grupowe dla słuchaczy odbywają się we wszystkich semestrach, co dwa tygodnie, przez dwa dni (sobota, niedziela), według rozkładu zajęć ustalonego przez dyrektora szkoły.
Po zakończeniu nauki otrzymasz świadectwo ukończenia szkoły policealnej na kierunku Florysta. Świadectwo umożliwia przystąpienie do egzaminu zawodowego. Po pozytywnym zdaniu egzaminu zawodowego otrzymasz dyplom z tytułem zawodowym Florysta, potwierdzający kwalifikacje zawodowe (więcej o egzaminie i dyplomie dowiesz się w Strefie Słuchacza). Do dyplomu zawodowego wystawiany jest także Europass – suplement w języku polskim i angielskim, uprawniający do podejmowania pracy zgodnie ze zdobytym zawodem w krajach Unii Europejskiej. Świadectwa i dyplomy są wydawane na drukach zgodnych z wzorem MEN.
Warunki uzyskania świadectwa ukończenia Policealnej Szkoły Zawodowej i przystąpienia do egzaminu zawodowego przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną: