Chcesz szybko i łatwo zdobyć uprawnienia rolnicze, by móc otrzymać albo kupić ziemię rolną oraz starać się o dofinansowanie z funduszy UE, które podniosą rentowność gospodarstwa? A może po prostu marzysz o pracy w branży rolnej albo jesteś rolnikiem i chcesz podwyższyć swoje kwalifikacje zawodowe? Nic prostszego – ukończ roczny kurs i zostań technikiem rolnictwa!
Rolnictwo to jeden z fundamentów światowej gospodarki, na który zawsze jest popyt. W tym zawodzie sprawdzają się ludzie z prawdziwą pasją oraz wiedzą i umiejętnościami, pozwalającymi wykorzystywać dary przyrody z poszanowaniem dla środowiska naturalnego oraz przyszłych populacji ludności. Nowoczesny technik rolnik to człowiek świadomy, przedsiębiorczy oraz otwarty na nowinki technologiczne, które ułatwiają pracę i poszerzają horyzonty rozwoju zawodowego. W przypadku pracy w gospodarstwie do głównych zadań i kwalifikacji zawodowych technika rolnika należą prowadzenie produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz organizowanie, nadzorowanie i wykonywanie prac związanych z nasiennictwem i produkcją roślin. Tytuł technika nadaje rolnikowi szerokie kompetencje w zakresie prawidłowego zarządzania gospodarstwem, co znacząco wpływa na jego rynkową rentowność. Wykształceni technicy rolnictwa mogą jednak nie tylko prowadzić własne gospodarstwo rolne, lecz także pracować w firmach zajmujących się handlem i skupem płodów rolnych czy logistyką dla rolnictwa, a także szukać zatrudnienia w mediach branżowych (np. redakcjach czasopism i portali internetowych dla rolników) bądź w instytucjach państwowych. Nie zwlekaj i spełnij swoje marzenia – zapisz się na Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy ETAT, gdzie niezbędną wiedzę i tytuł technika rolnika uzyskasz już w 6 miesięcy!
Ukończenie kierunku umożliwia uzyskanie kwalifikacji rolniczych. Są one niezbędne do zakupu lub otrzymania w spadku, np. od rodziców, ziemi rolnej przez osoby niebędące w świetle prawa rolnikami. Uprawniają także do otrzymania dofinansowania z programów wsparcia dla rolników w ramach Funduszy Europejskich.
Technik rolnik
ROL.10. Organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczejKwalifikacyjny Kurs Zawodowy prowadzony przez Niepubliczne Centrum Kształcenia Ustawicznego „ETAT” w Lublinie
6 miesięcy
Zajęcia teoretyczne On-line (TEAMS), praktyczne stacjonarnie
według harmonogramu
900 zł/kurs
Rolnik
Takie mamy zajęcia
rolnik-06.jpg
IMG_3747.JPEG
rolnik-07.jpg
IMG_2382.JPG
IMG_2395.JPG
IMG_2397.JPG
IMG_3731.JPEG
IMG_3724.JPEG
rolnik-03.jpg
rolnik-01.jpg
rolnik-04.jpg
rolnik-05.jpg
rolnik-08.jpg
Zewnętrzny, państwowy egzamin zawodowy przeprowadzany przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Podejście do egzaminu w zakresie kwalifikacji zawodowej jest nieobowiązkowe. Szczegółowe informacje o egzaminie dostępne poniżej i w Strefie Słuchacza.
W trakcie nauki poznasz wybrane zagadnienia z takich obszarów wiedzy, jak m.in.:
Dzięki wykładom teoretycznym i warsztatom praktycznym zyskasz niezbędną wiedzę i umiejętności, które umożliwią ci wykonywanie następujących zadań zawodowych:
Zajęcia teoretyczne są prowadzone w nowocześnie wyposażonej bazie lokalowej, dostosowanej do typu prowadzonych zajęć oraz on-line w komunikatorze TEAMS
Zajęcia praktyczne odbywają się w warunkach rzeczywistych, odpowiadających tematyce kierunku. Zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe słuchacz odbywa w miejscu, do którego skieruje go szkoła lub w tym, które sam wybierze.
Program nauczania zarówno teoretycznego, jak i praktycznego zawiera najnowsze treści, nastawione na przyswojenie praktycznych umiejętności potrzebnych do wykonywania zawodu.
Konsultacje grupowe dla słuchaczy odbywają się we wszystkich semestrach, co dwa tygodnie, przez dwa dni (sobota, niedziela), według rozkładu zajęć ustalonego przez dyrektora szkoły.
Po zakończeniu nauki otrzymasz zaświadczenie o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego, wydane na podstawie § 12 ust.2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 roku. Ukończenie kursu umożliwia przystąpienie do egzaminu zawodowego (szczegółowe informacje o egzaminie są dostępne na stronie Strefa Słuchacza). Po pozytywnym zdaniu egzaminu zawodowego otrzymasz certyfikat z kwalifikacji ROL.10 Organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej.
Aby otrzymać dyplom technika rolnika, zgodny z klasyfikacją zawodów Ministra Pracy i Polityki Społecznej wymagane jest wykształcenie średnie oraz certyfikat ROL.04 i ROL.10
Do dyplomu zawodowego wystawiany jest także Europass – suplement w języku polskim i angielskim, uprawniający do podejmowania pracy zgodnie ze zdobytym zawodem w krajach Unii Europejskiej.
Zaświadczenia, świadectwa i dyplomy są wydawane na drukach zgodnych z wzorem MEN
Warunki uzyskania zaświadczenia o ukończeniu Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego oraz przystąpienia do egzaminu zawodowego przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną: