Marzysz o stabilnej, rozwojowej i dobrze płatnej pracy w księgowości? Jeżeli liczenie i sporządzanie tabelek to dla ciebie łatwizna i prawdziwa przyjemność, dobrze radzisz sobie z rozumieniem aktualnych przepisów, jesteś osobą skrupulatną i odpowiedzialną oraz lubisz cykliczną pracę przy komputerze, zostań technikiem rachunkowości!
Zapotrzebowanie rynkowe na techników rachunkowości nie maleje. Stale rośnie bowiem liczba firm, szukających rzetelnych, kompetentnych osób do prowadzenia księgowości - na etacie lub w ramach współpracy biznesowej. Z myślą o coraz chętniej zakładanych mikro, małych i średnich firmach oraz start-upach pojawiają się także biura rachunkowe online, które prowadzą regularny nabór nowych kandydatów do pracy. Jako technik rachunkowości zyskasz więc niezwykle szerokie możliwości zatrudnienia i atrakcyjnego awansu w firmach prywatnych oraz przedsiębiorstwach i instytucjach państwowych. Ten zawód pozwoli ci się spełnić również wtedy, gdy marzysz o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Wbrew pozorom, twoje zadania zawodowe będą powtarzalne tylko częściowo - w pracy rachunkowej nie raz staniesz przed ciekawymi wyzwaniami, dzięki którym rozwiniesz swoje pasje i karierę. Zaczynając swoją przygodę z rachunkowością teraz, na Kwalifikacyjnym Kursie Zawodowym prowadzonym przez Policealną Szkołę Zawodową ETAT w Lublinie pełne kwalifikacje do wykonywania zawodu technika rachunkowości zdobędziesz już w 3 semestry!
Technik rachunkowości
K1.AU.36. Prowadzenie rachunkowościKwalifikacyjny Kurs Zawodowy ETAT
3 semestry
Zaoczny (zjazdy w co drugi weekend miesiąca, w soboty i niedziele)
500 zł za semestr x 3 semestry
Zewnętrzny, państwowy egzamin zawodowy przeprowadzany przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Podejście do egzaminu w zakresie kwalifikacji zawodowej jest nieobowiązkowe. Szczegółowe informacje o egzaminie dostępne poniżej i w Strefie Słuchacza.
W trakcie nauki poznasz wybrane zagadnienia z takich obszarów wiedzy, jak m.in.:
Dzięki wykładom teoretycznym i warsztatom praktycznym zyskasz niezbędną wiedzę i umiejętności, które umożliwią ci wykonywanie następujących zadań zawodowych:
Zajęcia teoretyczne są prowadzone w nowocześnie wyposażonej bazie lokalowej, dostosowanej do typu prowadzonych zajęć.
Zajęcia praktyczne odbywają się w warunkach rzeczywistych, odpowiadających tematyce kierunku, np. w restauracji, hotelu, stołówce szpitalnej, piekarni, cukierni, kwiaciarni, archiwum, szpitalu bądź w określonym dziale firmy albo instytucji. Zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe słuchacz odbywa w miejscu, do którego skieruje go szkoła lub w tym, które sam wybierze.
Program nauczania zarówno teoretycznego, jak i praktycznego zawiera najnowsze treści, nastawione na przyswojenie praktycznych umiejętności potrzebnych do wykonywania zawodu.
Konsultacje grupowe dla słuchaczy odbywają się we wszystkich semestrach, co dwa tygodnie, przez dwa dni (sobota, niedziela), według rozkładu zajęć ustalonego przez dyrektora szkoły.
Po zakończeniu nauki otrzymasz zaświadczenie o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego, wydane na podstawie § 9 ust.2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych na kierunku Technik rachunkowości. Świadectwo umożliwia przystąpienie do egzaminu zawodowego państwowego. Egzamin potwierdzający kwalifikację K1 odbywa się pod koniec drugiego semestru, natomiast egzamin potwierdzający kwalifikację K2 odbywa się pod koniec trzeciego semestru. Po pozytywnym zdaniu egzaminu zawodowego otrzymasz dyplom z tytułem zawodowym Technik rachunkowości, potwierdzający kwalifikacje zawodowe (więcej o egzaminie i dyplomie dowiesz się w Strefie Słuchacza). Do dyplomu zawodowego wystawiany jest także Europass – suplement w języku polskim i angielskim, uprawniający do podejmowania pracy zgodnie ze zdobytym zawodem w krajach Unii Europejskiej. Świadectwa i dyplomy są wydawane na drukach zgodnych z wzorem MEN.
Warunki uzyskania zaświadczenia o ukończeniu Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego oraz przystąpienia do egzaminu zawodowego przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną: