Chcesz szybko i łatwo zdobyć uprawnienia rolnicze, by móc otrzymać albo kupić ziemię rolną bądź starać się o dofinansowanie z UE? A może po prostu nie wyobrażasz sobie innego życia, jak tylko na wsi? Jeżeli czujesz harmonię z przyrodą, chętnie zajmujesz się zwierzętami i roślinami, jesteś osobą odpowiedzialną, zdeterminowaną i samodzielną, zostań rolnikiem!
Jednym z fundamentów globalnego rynku jest produkcja rolna. Doświadczeni ludzie z pasją, którzy wybiorą zawód rolnika, zyskują dzięki temu szerokie możliwości interesującej i dochodowej pracy – zarówno w Polsce, jak i w krajach UE. Co ciekawe, chociaż profesja ta kojarzy się przede wszystkim z pracą na roli i opieką nad zwierzętami gospodarskimi, daje o wiele większe perspektywy zatrudnienia m.in. w handlu, logistyce, mediach i innych branżach, powiązanych z dziedziną rolną. Kto zdecyduje się na pracę w gospodarstwie, musi przede wszystkim wykazywać właściwą postawę i mieć świadomość, że gospodarka rolna wymaga systematyczności i ciągłości pracy (również w weekendy, święta i inne dni ustawowo wolne), od której jakości zależą bezpieczeństwo, zdrowie i życie ludzi oraz stan środowiska naturalnego. Oczywiście, przyszły rolnik musi mieć także stosowne umiejętności technologiczne oraz odpowiednie przygotowanie merytoryczne i praktyczne. Na Kwalifikacyjnym Kursie Zawodowym ETAT niezbędną wiedzę i uprawnienia rolnicze uzyskasz już w 1 rok!
Ukończenie kierunku umożliwia uzyskanie kwalifikacji rolniczych. Są one niezbędne do zakupu lub otrzymania w spadku, np. od rodziców, ziemi rolnej przez osoby niebędące w świetle prawa rolnikami. Uprawniają także do otrzymania dofinansowania z programów wsparcia dla rolników w ramach Funduszy Europejskich.
Rolnik
ROL.04. Prowadzenie produkcji rolniczejKwalifikacyjny Kurs Zawodowy prowadzony przez Niepubliczne Centrum Kształcenia Ustawicznego „ETAT” w Lublinie
1 rok (2 semestry)
Zaoczny (zjazdy w co drugi weekend miesiąca, w soboty i niedziele)
1680 zł/kurs
płatne jednorazowo lub w dwóch ratach po 840 zł
Słuchacze i Absolwenci kierunku rolnik w naszej szkole, mogą CAŁKOWICIE BEZPŁATNIE kształcić się na kierunku Ogrodnik ( OGR.02.), który również jest honorowany, przy staraniu się o pozyskanie dotacji z funduszy unijnych.
W przypadku, gdy starasz się o dotacje na modernizację gospodarstwa zapytaj swojego doradcę rolniczego, czy nie powinieneś uzupełnić wykształcenia na poziomie ROL.10 Organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej -Technik rolnik.
Rolnik
Takie mamy zajęcia
rolnik-06.jpg
IMG_3747.JPEG
rolnik-07.jpg
IMG_2382.JPG
IMG_2395.JPG
IMG_2397.JPG
IMG_3731.JPEG
IMG_3724.JPEG
rolnik-03.jpg
rolnik-01.jpg
rolnik-04.jpg
rolnik-05.jpg
rolnik-08.jpg
Zewnętrzny, państwowy egzamin zawodowy przeprowadzany przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Podejście do egzaminu w zakresie kwalifikacji zawodowej jest nieobowiązkowe. Szczegółowe informacje o egzaminie dostępne poniżej i w Strefie Słuchacza.
W trakcie nauki poznasz wybrane zagadnienia z takich obszarów wiedzy, jak m.in.:
Dzięki wykładom teoretycznym i warsztatom praktycznym zyskasz niezbędną wiedzę i umiejętności, które umożliwią ci wykonywanie następujących zadań zawodowych:
Zajęcia teoretyczne są prowadzone w nowocześnie wyposażonej bazie lokalowej, dostosowanej do typu prowadzonych zajęć.
Zajęcia praktyczne odbywają się w warunkach rzeczywistych, odpowiadających tematyce kierunku, np. w restauracji, hotelu, stołówce szpitalnej, piekarni, cukierni, kwiaciarni, archiwum, szpitalu bądź w określonym dziale firmy albo instytucji. Zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe słuchacz odbywa w miejscu, do którego skieruje go szkoła lub w tym, które sam wybierze.
Program nauczania zarówno teoretycznego, jak i praktycznego zawiera najnowsze treści, nastawione na przyswojenie praktycznych umiejętności potrzebnych do wykonywania zawodu.
Konsultacje grupowe dla słuchaczy odbywają się we wszystkich semestrach, co dwa tygodnie, przez dwa dni (sobota, niedziela), według rozkładu zajęć ustalonego przez dyrektora szkoły.
Po zakończeniu nauki otrzymasz zaświadczenie o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego, wydane na podstawie § 12 ust.2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 roku. Ukończenie kursu umożliwia przystąpienie do egzaminu zawodowego (szczegółowe informacje o egzaminie są dostępne na stronie Strefa Słuchacza). Po pozytywnym zdaniu egzaminu zawodowego otrzymasz świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie.
Po otrzymaniu świadectwa możesz kontynuować naukę w zakresie kwalifikacji zawodowej ROL.10 Organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej, by uzyskać dyplom i tytuł zawodowy technika rolnika.
Do dyplomu zawodowego wystawiany jest także Europass – suplement w języku polskim i angielskim, uprawniający do podejmowania pracy zgodnie ze zdobytym zawodem w krajach Unii Europejskiej.
Zaświadczenia, świadectwa i dyplomy są wydawane na drukach zgodnych z wzorem MEN
Warunki uzyskania zaświadczenia o ukończeniu Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego oraz przystąpienia do egzaminu zawodowego przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną: