Lubisz zajmować się roślinami, a zamiast pracy biurowej zdecydowanie wolisz tę na świeżym powietrzu? Jeżeli godzinami rozmyślasz o pomysłach na kwietniki, najlepiej odpoczywasz podczas koszenia trawy, z przyjemnością obserwujesz, co wyrasta z nasion i sadzonek, a także jesteś osobą kreatywną, masz rozwinięte poczucie estetyki oraz umiesz pracować samodzielnie i w grupie, wybierz zawód ogrodnika!
Wszyscy lubimy przebywać w zadbanym, pełnym zieleni otoczeniu – nic więc dziwnego, że rynek pracy jest pełen ofert dla ogrodników. Miłośnikom przyrody i pięknych kompozycji kwiatowych profesja ogrodnicza gwarantuje atrakcyjne zatrudnienie zarówno w Polsce, jak i krajach UE. Ogrodnik to dobry zawód dla osób szukających prostej, fizycznej pracy sezonowej, jak również dla tych, którzy liczą na ambitny rozkwit kariery i pragną stale poszerzać kompetencje zawodowe. Na Kwalifikacyjnym Kursie Zawodowym ETAT już w 1 rok poznasz zasady sztuki ogrodniczej oraz zyskasz wiedzę, umiejętności i uprawnienia niezbędne do profesjonalnego wykonywania zawodu ogrodnika.
Ogrodnik
OGR.02 Zakładanie i prowadzenie upraw ogrodniczychKwalifikacyjny Kurs Zawodowy prowadzony przez Policealną Szkołę Zawodową „ETAT” w Lublinie
1 rok (2 semestry)
Zaoczny (zjazdy w co drugi weekend miesiąca, w soboty i niedziele)
1200 zł/kurs
płatne jednorazowo lub w dwóch ratach: 600 zł
Ogrodnik
IMG_0021.JPEG
IMG_0028.JPEG
IMG_0058.JPEG
IMG_0059.JPEG
IMG_0060.JPEG
IMG_0061.JPEG
IMG_0064.JPEG
IMG_0137.JPEG
IMG_0138.JPEG
IMG_0139.JPEG
IMG_2659.JPEG
IMG_2766.JPEG
IMG_2767.JPEG
IMG_2768.JPEG
IMG_2770.JPEG
IMG_2804.JPEG
IMG_3760.JPEG
IMG_3783.JPEG
IMG_3979.JPEG
IMG_3992.JPEG
IMG_3999.JPEG
IMG_4001.JPEG
IMG_4003.JPEG
IMG_3987.JPEG
Zewnętrzny, państwowy egzamin zawodowy przeprowadzany przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Podejście do egzaminu w zakresie kwalifikacji zawodowej jest nieobowiązkowe. Szczegółowe informacje o egzaminie dostępne poniżej i w Strefie Słuchacza.
W trakcie nauki poznasz wybrane zagadnienia z takich obszarów wiedzy, jak m.in.:
Dzięki wykładom teoretycznym i warsztatom praktycznym zyskasz niezbędną wiedzę i umiejętności, które umożliwią ci wykonywanie następujących zadań zawodowych:
Zajęcia teoretyczne są prowadzone w nowocześnie wyposażonej bazie lokalowej, dostosowanej do typu prowadzonych zajęć.
Zajęcia praktyczne odbywają się w warunkach rzeczywistych, odpowiadających tematyce kierunku, np. w restauracji, hotelu, stołówce szpitalnej, piekarni, cukierni, kwiaciarni, archiwum, szpitalu bądź w określonym dziale firmy albo instytucji. Zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe słuchacz odbywa w miejscu, do którego skieruje go szkoła lub w tym, które sam wybierze.
Program nauczania zarówno teoretycznego, jak i praktycznego zawiera najnowsze treści, nastawione na przyswojenie praktycznych umiejętności potrzebnych do wykonywania zawodu.
Konsultacje grupowe dla słuchaczy odbywają się we wszystkich semestrach, co dwa tygodnie, przez dwa dni (sobota, niedziela), według rozkładu zajęć ustalonego przez dyrektora szkoły.
Po zakończeniu nauki otrzymasz zaświadczenie o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego, wydane na podstawie § 12 ust.2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 roku. Ukończenie kursu umożliwia przystąpienie do egzaminu zawodowego (szczegółowe informacje o egzaminie są dostępne na stronie Strefa Słuchacza). Po pozytywnym zdaniu egzaminu zawodowego otrzymasz świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie.
Po otrzymaniu świadectwa możesz kontynuować naukę w zakresie kwalifikacji zawodowej OGR.05 Planowanie i organizacja prac ogrodniczych, by uzyskać dyplom i tytuł zawodowy technika ogrodnika
Do dyplomu zawodowego wystawiany jest także Europass – suplement w języku polskim i angielskim, uprawniający do podejmowania pracy zgodnie ze zdobytym zawodem w krajach Unii Europejskiej.
Zaświadczenia, świadectwa i dyplomy są wydawane na drukach zgodnych z wzorem MEN
Warunki uzyskania zaświadczenia o ukończeniu Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego oraz przystąpienia do egzaminu zawodowego przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną