Połącz pracę z pasją.
Zdobądź nowy zawód.

Kwalifikacyjne kursy zawodowe

Dla kogo jest kwalifikacyjny kurs zawodowy

Kwalifikacyjny kurs zawodowy jest bezpłatną, pozaszkolną formą kształcenia ustawicznego adresowaną do osób, zainteresowanych uzyskiwaniem i uzupełnianiem wiedzy, umiejętności oraz kwalifikacji zawodowych.

Dają możliwość przygotowania się w krótkim czasie do pracy na stanowisku wymagającym określonych kwalifikacji.

Kursy umożliwiają także łączenie nabytych kwalifikacji i zdobycie w ten sposób pełnego zawodu, a nawet kilku zawodów.

Kursy zawodowe w Szkołach dla Dorosłych ETAT w Lublinie zostały skrojone na miarę potrzeb współczesnego rynku pracy. Podczas kursu zyskujesz kompetencje oczekiwane przez pracodawców w Polsce i krajach UE oraz ułatwiające prowadzenie własnej firmy.

Kursy zawodowe trwają 1 rok lub 1,5 roku, a zapisanie się jest niezwykle proste – nie musisz zdawać żadnych egzaminów wstępnych, a jedynie dostarczyć dokumenty wymagane do rekrutacji.

Na kurs zawodowy może zapisać się każdy, kto ukończył 18 lat oraz ma wykształcenie minimum 8-letnie podstawowe lub gimnazjalne.

Kursy są skierowane także do uczniów i absolwentów szkół zawodowych, liceów i techników, studentów i absolwentów uczelni oraz do pracowników, którzy pragną poszerzyć wiedzę i rozwinąć umiejętności przydatne zarówno w pracy, jak i hobbystycznie.

Kwalifikacyjny kurs zawodowy jest prowadzony według programu nauczania uwzględniającego podstawę programową kształcenia w zawodach.

Minimalna liczba godzin kształcenia na kursie jest równa minimalnej liczbie godzin kształcenia zawodowego określonej w podstawie programowej kształcenia w zawodach dla danej kwalifikacji.

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe organizowane są przez:

 1. Policealna Szkoła Zawodowa „ETAT” w Lublinie
  w następujących zawodach:
  • Florysta
  • Ogrodnik
  • Technik architektury krajobrazu
  • Technik ekonomista
  • Technik ogrodnik
  • Technik rachunkowości
  • Technik usług kosmetycznych
  Kod ośrodka PSZ: 066301-31509 (po tym kodzie sprawdzisz szkołę dzwoniąc do Kuratorium Oświaty w Lublinie / OKE w Krakowie)
  RSPO: 92678 (pod tym kodem znajdziesz szkołę w Rejestrze Szkół i Placówek Oświatowych SIO)
 2. Niepubliczne Centrum Kształcenia Ustawicznego „ETAT” w Lublinie
  w następujących zawodach:
  • Cukiernik
  • Kelner
  • Kucharz
  • Piekarz
  • Rolnik
  • Technik hotelarstwa
  • Technik rolnik
  • Technik technologii żywności
  • Technik żywienia i usług gastronomicznych
  Kod ośrodka NCKU: 066301-9FANN (po tym kodzie sprawdzisz szkołę dzwoniąc do Kuratorium Oświaty w Lublinie / OKE w Krakowie)
  RSPO: 92675 (pod tym kodem znajdziesz szkołę w Rejestrze Szkół i Placówek Oświatowych SIO)

Posiadamy własny Ośrodek Egzaminacyjny, który mieści się w siedzibie szkoły:
ul. Aleje Racławickie 7, 20-059 Lublin

Po KKZ, Absolwent może uzyskać następujące dokumenty:

 1. Zaświadczenie o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego upoważniające do przystąpienia do egzaminów państwowych w danym zawodzie (na druku MEN)- wystawia i wydaje szkoła.
 2. Certyfikat kwalifikacji zawodowej- po zdaniu egzaminów państwowych w szkolnym Ośrodku Egzaminacyjnym (wystawia Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie, a wydaje szkoła):
 3. Dyplom zawodowy, Suplement do dyplomu w języku polskim i w języku angielskim wydaje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie, na indywidualny wniosek Absolwenta.

O wydanie dyplomów i suplementy przez OKE mogą ubiegać się osoby, które:

Na poziomie szkoły zasadniczej zawodowej = K1

 • posiadają certyfikat kwalifikacji zawodowej na poziomie K1 i wykształcenie minimum zasadnicze zawodowe.

Na poziomie szkoły średniej = K2

 • posiadają certyfikaty kwalifikacji zawodowych na poziomie K1 i K2 ( wszystkie w danym zawodzie) oraz min. wykształcenie średnie.

Wybierz kierunek kursu zawodowego

Błyskawicznie zdobądź nowy zawód, poszukiwany przez pracodawców w Polsce i krajach UE. Przekwalifikuj się, zyskaj wiedzę i umiejętności lub rozwiń swoje hobby. Sprawdź szczegółowe informacje o wybranym kursie oraz o warunkach rekrutacji, ewentualnych opłatach i możliwościach zawodowych po ukończeniu nauki.

Rozwijaj swoje słodkie pasje z nami! Kurs Cukiernika -smak sukcesu na twojej tacy!

Pracujesz w hotelu i chcesz awansować na wyższe stanowisko? A może marzysz o otwarciu własnego obiektu noclegowego? Jeżeli jesteś osobą odpowiedzialną, troskliwą i dobrze zorganizowaną, potrafisz zarządzać zadaniami i ludźmi oraz masz głowę zawsze pełną nowych pomysłów, zostań technikiem hotelarstwa!

Serwowanie dań i napojów to w twoim wykonaniu prawdziwa maestria? Jeżeli jak nikt potrafisz zatroszczyć się o niezapomniane przyjęcie, z wdziękiem serwujesz kolejne potrawy i dbasz o gości, których zadowolenie sprawia ci największą radość, zostań zawodowym kelnerem!

Jesteś ogrodnikiem i chcesz podwyższyć kwalifikacje zawodowe, by dostać awans, zmienić stanowisko pracy lub założyć własną firmę ogrodniczą? Jeżeli praca z roślinami to twoja pasja, w której pragniesz rozwijać wiedzę i kompetencje, zostań technikiem ogrodnikiem!

Uwielbiasz gotować i marzysz, by rozwinąć swój kulinarny talent, a nawet założyć własną restaurację? Jeżeli od dawna słyszysz, że twoje dania to prawdziwa poezja smaku, zostań zawodowym kucharzem!

Praca w biurze to twoje powołanie? Jeżeli jesteś osobą odpowiedzialną, samodzielną, kreatywną i zorganizowaną, lubisz pracę przy komputerze oraz chętnie wykonujesz zadania zarówno powtarzalne, jak i pełne nowych wyzwań, zostań technikiem prac biurowych!

Lubisz zajmować się roślinami, a zamiast pracy biurowej zdecydowanie wolisz tę na świeżym powietrzu? Jeżeli godzinami rozmyślasz o pomysłach na kwietniki, najlepiej odpoczywasz podczas koszenia trawy, z przyjemnością obserwujesz, co wyrasta z nasion i sadzonek, a także jesteś osobą kreatywną, masz rozwinięte poczucie estetyki oraz umiesz pracować samodzielnie i w grupie, wybierz zawód ogrodnika!

Marzysz o stabilnej, rozwojowej i dobrze płatnej pracy w księgowości? Jeżeli liczenie i sporządzanie tabelek to dla ciebie łatwizna i prawdziwa przyjemność, dobrze radzisz sobie z rozumieniem aktualnych przepisów, jesteś osobą skrupulatną i odpowiedzialną oraz lubisz cykliczną pracę przy komputerze, zostań technikiem rachunkowości!

Chcesz mieć zawód, który będzie zawsze potrzebny? Jeżeli lubisz piec, jesteś osobą skrupulatną, odpowiedzialną i uzdolnioną manualnie oraz masz rozwinięty zmysł smaku, zostań piekarzem!

Chcesz szybko i łatwo zdobyć uprawnienia rolnicze, by móc otrzymać albo kupić ziemię rolną oraz starać się o dofinansowanie z funduszy UE, które podniosą rentowność gospodarstwa? A może po prostu marzysz o pracy w branży rolnej albo jesteś rolnikiem i chcesz podwyższyć swoje kwalifikacje zawodowe? Nic prostszego – ukończ roczny kurs i zostań technikiem rolnictwa!

Chcesz szybko i łatwo zdobyć uprawnienia rolnicze, by móc otrzymać albo kupić ziemię rolną bądź starać się o dofinansowanie z UE? A może po prostu nie wyobrażasz sobie innego życia, jak tylko na wsi? Jeżeli czujesz harmonię z przyrodą, chętnie zajmujesz się zwierzętami i roślinami, jesteś osobą odpowiedzialną, zdeterminowaną i samodzielną, zostań rolnikiem!

Jesteś kucharzem, cukiernikiem, piekarzem albo wędliniarzem i chcesz podwyższyć kwalifikacje zawodowe lub uzyskać nowe uprawnienia? Jeżeli masz smykałkę do zarządzania ludźmi i procesami produkcji oraz marzysz o awansie na stanowisko kierownicze albo o własnej firmie z branży spożywczej, zostań technikiem technologii żywności!

Masz smykałkę projektanta, talent plastyczny i jesteś miłośnikiem przyrody? Jeżeli jesteś też osobą kreatywną o wysokim poczuciu estetyki, lubisz pracę z roślinami oraz planowanie przestrzenne miast i wsi, zostań technikiem architektury krajobrazu!

Odkryj swoje piękno -naucz się wykonywać zabiegi kosmetyczne!

Czy marzysz o pracy, która pozwoli Ci nie tylko dbać o innych, ale również o siebie? Jeśli tak, to mamy dla ciebie propozycję!

Technik Usług Kosmetycznych to kierunek, który otwiera wiele możliwości zarówno pracy zawodowej, jak i w codziennym życiu. Jeśli decydujesz się na naukę na kwalifikacyjnym kursie zawodowym w naszej szkole, nauczymy Cię nie tylko diagnozy kosmetycznej, ale również wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, leczniczych i upiększających. Dowiesz się, jak zadbać o twarz, ciało oraz prowadzić zabiegi fizykoterapeutyczne. Bez względu na rodzaj skóry czy włosów, będziesz w stanie poradzić sobie z wszelkimi wyzwaniami. Ale to nie wszystko! Nasza oferta edukacyjna obejmuję również porady z zakresu kosmetyki zachowawczej. Będziesz mogła samodzielnie sporządzić i stosować środki potrzebne do wykonania zbiegów. Nie tyko użyjesz ich w pracy zawodowej, ale w swej codziennej rutynie pielęgnacyjnej. Odkryjesz, że wykonywanie zabiegów nie tylko pozwoli  Ci zaoszczędzić pieniądze, ale również zaoszczędzi Twój czas - będziesz mógł cieszyć się pięknem i zdrowiem jeszcze bardziej. Praca technika usług kosmetycznych to coś więcej niż wykonywanie zabiegów. To praca, która opiera się na bezpośrednim kontakcie z ludźmi, Dlatego jesteśmy przekonani, że potrzebujesz szczególnych cech charakteru oraz wysokiej kultury osobistej. W naszej szkole pomożemy Ci rozwijać te umiejętności, stawiając na predyspozycje psychofizyczne i indywidualne wsparcie. Jeśli czujesz, że technik usług kosmetycznych to droga, którą chcesz podążać - zgłoś się na kwalifikacyjny kurs w zawodzie Technik Usług Kosmetycznych 

Przygotuj się na fascynującą przyszłość zawodową i osobistą!

Zapisz się teraz!

  Zawód

Technik Usług Kosmetycznych

K1. FRK.04. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych
  Rodzaj szkoły

Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy prowadzony przez Policealną Szkołę Zawodową „ETAT” w Lublinie

  Czas nauki

2 lata (4 semestry)

  Tryb nauki

Zaoczny (zjazdy w co drugi weekend miesiąca, w soboty i niedziele)

  Opłaty

Kierunek bezpłatny.

 

  Uzyskany dokument
Po ukończeniu kursu
 • Zaświadczenie o ukończeniu kursu na druku MEN
Po zdaniu egzaminów państwowych przed OKE w Krakowie wszyscy uzyskają:
 • Certyfikat MEN- OKE odsyła do szkoły jako pozytywny wynik zdanego egzaminu
Osoby posiadające wykształcenie minimum średnie dodatkowo otrzymają:
 • Dyplom MEN
 • Suplementy do dyplomu w języku polskim i języku angielskim tzw. Europass - OKE odsyła na wniosek absolwenta-

UPRAWNIENIA

 • Bezpłatne zaświadczenia ZUS, KRUS, MOPS

EGZAMIN:

Egzaminy państwowe potwierdzające kwalifikacje w zawodzie odbędą się pod koniec 4 semestru w naszej placówce (posiadamy uprawnienia Ośrodka Egzaminacyjnego). Egzaminy państwowe zewnętrzne przeprowadzane są zgodnie z harmonogramem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Szczegółowe informacje o egzaminie dostępne poniżej i w Strefie Słuchacza.

REKRUTACJA

 • Stale otwarta dla każdego chętnego, kto:
  • ukończył 18 lat (nie ma górnej granicy wieku)
  • posiada wykształcenie co najmniej 8-letnie podstawowe/gimnazjalne bądź zawodowe, średnie (matura nie jest wymagana) lub wyższe
 • Rekrutacja bez egzaminów wstępnych.
 • Zasady rekrutacji i spis wymaganych dokumentów dostępne w zakładce Rekrutacja.

Perspektywy pracy

 • Praca w renomowanych gabinetach kosmetycznych i salonach odnowy biologicznej
 • Praca w fitness klubach
 • Praca w w nowoczesnych firmach kosmetycznych
 • Praca w gabinetach medycyny estetycznej
 • Praca w gabinetach wizażu
 • Praca w gabinetach masażu
 • Praca w salonach spa w ośrodkach hotelowych
 • Praca w drogeriach
 • Praca w perfumeriach
 • własna działalność gospodarcza

Ramowy program nauczania

W trakcie nauki poznasz wybrane zagadnienia z takich obszarów wiedzy, jak m.in.:

Przedmioty teoretyczne:

 • Bezpieczeństwo i higiena pracy w gabinecie kosmetycznym
 • Informatyka w kosmetyce
 • Język angielski w kosmetyce
 • Komunikacja społeczna i podstawy marketingu
 • Kosmetyka
 • Podstawy anatomii i fizjologii
 • Podstawy dermatologii
 • Podstawy fizykoterapii
 • Podstawy zdrowego żywienia
 • Preparatyka kosmetyczna
 • Podstawy przedsiębiorczości wadzone tylko dla słuchaczy, którzy na wcześniejszym etapie edukacyjnym nie realizowali tego przedmiotu)

Przedmioty praktyczne:

 • Pracownia makijażu i stylizacji
 • Pracownia kosmetyki twarzy i ciała
 • Pracownia masażu kosmetycznego
 • Pracownia kosmetyki dłoni i stóp
 • Pracownia fizykoterapii
 • Pierwsza pomoc przedmedyczna
 • Praktyki zawodowe

Uprawnienia zawodowe

Dzięki wykładom teoretycznym i warsztatom praktycznym zyskasz niezbędną wiedzę i umiejętności, które umożliwią ci wykonywanie następujących zadań zawodowych:

 • określać budowę anatomiczną oraz fizjologię skóry i jej przydatków,
 • dobierać metody i środki dezynfekcji i sterylizacji,
 • przestrzegać zasad aseptyki i antyseptyki podczas przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających twarzy, ciała, dłoni i stop,
 • dobierać i stosować aparaturę, narzędzia i przybory do zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających twarzy, ciała, dłoni i stop,
 • dobierać metody i techniki do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających twarzy, ciała, dłoni i stop,
 • dobierać i stosować preparaty kosmetyczne do wykonania określonych zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających twarzy, ciała, dłoni i stop,
 • przeprowadzać na podstawie diagnozy zabiegi pielęgnacyjne i upiększające twarzy, ciała, dłoni i stóp, oraz określać przeciwwskazania do ich wykonywania,
 • przeprowadzać zabiegi pielęgnacyjne twarzy, ciała, dłoni i stóp z uwzględnieniem czynników fizykalnych,
 • udzielać porad w zakresie pielęgnacji i upiększania skóry twarzy, ciała, dłoni i stóp w warunkach domowych a ponadto, w zakresie wykonywanych zadań zawodowych
 • przestrzegać przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska oraz wymagań ergonomii,
 • udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach przy pracy oraz w stanach zagrożenia zdrowia i życia,
 • stosować przepisy prawa dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej, prawa pracy oraz ochrony danych osobowych,
 • posługiwać się językiem obcym oraz korzystać z obcojęzycznych źródeł informacji,
 • organizować pracę małego zespołu

Zajęcia teoretyczne i praktyczne oraz praktyki zawodowe

 

Kształcenie praktyczne jest niezwykle istotnym elementem procesu nauki na kierunku technik usług kosmetycznym, Dlatego nasza szkoła dba o to, aby zapewnić słuchaczom jak najbardziej realistyczne warunki do zdobywania praktycznych umiejętności.

Zajęcia praktyczne odbywają w miejscach, które są dopasowane do specyfiki zawodu - gabinety kosmetycznych, gabinetach odnowy, spa. Dzięki temu nasi słuchacze mają okazje doświadczyć prawdziwej atmosfery pracy w takim miejscu i nauczyć się wykonywania zabiegów kosmetycznych. Ważne jest, aby program zarówno nauczania teoretycznego, jak i praktycznego był aktualny i obejmował najnowsze treści. Dlatego też nasza szkoła skrupulatnie dba o odpowiednie dostosowanie programu nauczania do rynku pracy. Naszym celem jest przede wszystkim wyposażenie umiejętności, które będą nie tylko przydatne, ale również odpowiednie do aktualnych trendów i oczekiwań klientów. Konsultacje grupowe są również ważnym elementem naszego programu kształcenia. Co dwa tygodnie, przez dwa dni  (sobota, niedziela) nasi słuchacze mają możliwość spotkania się z wykładowcami i omówienia bieżących zagadnień oraz ewentualnych problemów, na jakie napotykają podczas zajęć praktycznych. Ta forma wsparcia jest niezwykle cenna, ponieważ pozwala nam na indywidualnie pomagać każdemu słuchaczowi i zapewnić mu najlepsze wsparcie w zdobywaniu umiejętności. Kształcenie praktyczne jest nieodłącznym elementem nauki w techniku usług kosmetycznym. Dzięki odpowiednim warunkom, aktualnemu programowi nauczania wykwalifikowanej kadrze nasi słuchacze mają szanse stać się wysoko wykwalifikowanymi profesjonalistami w tej dziedzinie.

Praktyki zawodowe uczestnik KKZ odbywa w miejscu, które sam wybierze lub do którego skieruje go szkoła.

Zaświadczeni i świadectwo

Po zakończeniu nauki otrzymasz ZAŚWIADCZENIE o ukończeniu KKZ ( na druku MEN) uprawniające do przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w zakresie kwalifikacji FRK.04 Wykonywanie zabiegów kosmetycznych.

Po pozytywnym zdaniu egzaminów państwowych otrzymasz CERTYFIKAT potwierdzający kwalifikacje w zawodzie Technik usług kosmetycznych w zakresie kwalifikacji FRK.04 Wykonywanie zabiegów kosmetycznych.

Osoby posiadające wykształcenie minimum średnie po wysłaniu do OKE wniosku wraz z oryginałem świadectwa ukończenia szkoły średniej ( do wglądu) dodatkowo otrzymają:

 • Dyplom MEN
 • do dyplomu w języku polskim i języku angielskim tzw. Europass

Tłumaczenie posiadanych kwalifikacji ułatwiające podjęcie pracy zgodnej ze zdobytym zawodem w krajach Unii Europejskiej.
Zaświadczenia, certyfikaty i dyplomy wystawianie są na drukach zgodnych z wzorem MEN.

Zapisz się teraz!

Masz dryg do matematyki i marzysz o rozwojowej karierze ekonomisty? Jeżeli jesteś osobą odpowiedzialną, zorganizowaną, systematyczną, sprytną i kreatywną, lubisz pracę samodzielną i zespołową, powtarzalną i pełną nowych wyzwań, zostań technikiem ekonomistą!

Jesteś kucharzem, cukiernikiem, piekarzem albo kelnerem i chcesz podwyższyć kwalifikacje zawodowe? Jeżeli marzysz o awansie albo własnej firmie gastronomicznej, wybierz zawód technika żywienia i usług gastronomicznych!

Co mówią absolwenci?

Najlepszą cechą szkoły ETAT jest jej rynkowość. Wszystkie kursy zawodowe organizowane przez tę szkołę spełniają oczekiwania przedsiębiorców. Większość moich znajomych myśli o ukończeniu dwóch kierunków studiów. Wydaje mi się, że nie tędy droga. Lepiej mieć fach w ręku, niż zdobywać niepraktyczną wiedzę, która jest oderwana od rzeczywistości. Szkoły ETAT polecam ze względu na solidność, punktualność, bardzo dobre przygotowanie do egzaminu zawodowego, przyjazną Dyrekcję i lokalizację w centrum miasta.

Karol Skorek

Policealna Szkoła Zawodowa ETAT w Lublinie kształci z myślą o potrzebach rynku. Oferuje dużo kursów, można uczyć się nawet na kilku kierunkach, a niektóre zawody są bezpłatne. Praktyki ustalane są w miejscach, gdzie można przyswoić dużo wiedzy niezbędnej w danym zawodzie. Szkoła ma dobrą lokalizację i znakomite wyposażenie. Zajęcia są systematyczne i zgodne z podanym planem lekcji. Plusy to także wykwalifikowana kadra pracownicza i bardzo dobra, rzetelna Pani Dyrektor.

Aleksandra Murgała

Go to top