Połącz pracę z pasją.
Zdobądź nowy zawód.

Kwalifikacyjne kursy zawodowe

Dla kogo jest kwalifikacyjny kurs zawodowy

Kwalifikacyjny kurs zawodowy jest bezpłatną, pozaszkolną formą kształcenia ustawicznego adresowaną do osób, zainteresowanych uzyskiwaniem i uzupełnianiem wiedzy, umiejętności oraz kwalifikacji zawodowych.

Dają możliwość przygotowania się w krótkim czasie do pracy na stanowisku wymagającym określonych kwalifikacji.

Kursy umożliwiają także łączenie nabytych kwalifikacji i zdobycie w ten sposób pełnego zawodu, a nawet kilku zawodów.

Kursy zawodowe w Szkołach dla Dorosłych ETAT w Lublinie zostały skrojone na miarę potrzeb współczesnego rynku pracy. Podczas kursu zyskujesz kompetencje oczekiwane przez pracodawców w Polsce i krajach UE oraz ułatwiające prowadzenie własnej firmy.

Kursy zawodowe trwają 1 rok lub 1,5 roku, a zapisanie się jest niezwykle proste – nie musisz zdawać żadnych egzaminów wstępnych, a jedynie dostarczyć dokumenty wymagane do rekrutacji.

Na kurs zawodowy może zapisać się każdy, kto ukończył 18 lat oraz ma wykształcenie minimum 8-letnie podstawowe lub gimnazjalne.

Kursy są skierowane także do uczniów i absolwentów szkół zawodowych, liceów i techników, studentów i absolwentów uczelni oraz do pracowników, którzy pragną poszerzyć wiedzę i rozwinąć umiejętności przydatne zarówno w pracy, jak i hobbystycznie.

Kwalifikacyjny kurs zawodowy jest prowadzony według programu nauczania uwzględniającego podstawę programową kształcenia w zawodach.

Minimalna liczba godzin kształcenia na kursie jest równa minimalnej liczbie godzin kształcenia zawodowego określonej w podstawie programowej kształcenia w zawodach dla danej kwalifikacji.

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe organizowane są przez:

 1. Policealna Szkoła Zawodowa „ETAT” w Lublinie
  w następujących zawodach:
  • Florysta
  • Ogrodnik
  • Technik architektury krajobrazu
  • Technik ekonomista
  • Technik ogrodnik
  • Technik rachunkowości
  • Technik usług kosmetycznych
  Kod ośrodka PSZ: 066301-31509 (po tym kodzie sprawdzisz szkołę dzwoniąc do Kuratorium Oświaty w Lublinie / OKE w Krakowie)
  RSPO: 92678 (pod tym kodem znajdziesz szkołę w Rejestrze Szkół i Placówek Oświatowych SIO)
 2. Niepubliczne Centrum Kształcenia Ustawicznego „ETAT” w Lublinie
  w następujących zawodach:
  • Cukiernik
  • Kelner
  • Kucharz
  • Piekarz
  • Rolnik
  • Technik hotelarstwa
  • Technik rolnik
  • Technik technologii żywności
  • Technik żywienia i usług gastronomicznych
  Kod ośrodka NCKU: 066301-9FANN (po tym kodzie sprawdzisz szkołę dzwoniąc do Kuratorium Oświaty w Lublinie / OKE w Krakowie)
  RSPO: 92675 (pod tym kodem znajdziesz szkołę w Rejestrze Szkół i Placówek Oświatowych SIO)

Posiadamy własny Ośrodek Egzaminacyjny, który mieści się w siedzibie szkoły:
ul. Aleje Racławickie 7, 20-059 Lublin

Po KKZ, Absolwent może uzyskać następujące dokumenty:

 1. Zaświadczenie o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego upoważniające do przystąpienia do egzaminów państwowych w danym zawodzie (na druku MEN)- wystawia i wydaje szkoła.
 2. Certyfikat kwalifikacji zawodowej- po zdaniu egzaminów państwowych w szkolnym Ośrodku Egzaminacyjnym (wystawia Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie, a wydaje szkoła):
 3. Dyplom zawodowy, Suplement do dyplomu w języku polskim i w języku angielskim wydaje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie, na indywidualny wniosek Absolwenta.

O wydanie dyplomów i suplementy przez OKE mogą ubiegać się osoby, które:

Na poziomie szkoły zasadniczej zawodowej = K1

 • posiadają certyfikat kwalifikacji zawodowej na poziomie K1 i wykształcenie minimum zasadnicze zawodowe.

Na poziomie szkoły średniej = K2

 • posiadają certyfikaty kwalifikacji zawodowych na poziomie K1 i K2 ( wszystkie w danym zawodzie) oraz min. wykształcenie średnie.

Wybierz kierunek kursu zawodowego

Błyskawicznie zdobądź nowy zawód, poszukiwany przez pracodawców w Polsce i krajach UE. Przekwalifikuj się, zyskaj wiedzę i umiejętności lub rozwiń swoje hobby. Sprawdź szczegółowe informacje o wybranym kursie oraz o warunkach rekrutacji, ewentualnych opłatach i możliwościach zawodowych po ukończeniu nauki.

Rozwijaj swoje słodkie pasje z nami! Kurs Cukiernika -smak sukcesu na twojej tacy!

Pracujesz w hotelu i chcesz awansować na wyższe stanowisko? A może marzysz o otwarciu własnego obiektu noclegowego? Jeżeli jesteś osobą odpowiedzialną, troskliwą i dobrze zorganizowaną, potrafisz zarządzać zadaniami i ludźmi oraz masz głowę zawsze pełną nowych pomysłów, zostań technikiem hotelarstwa!

Serwowanie dań i napojów to w twoim wykonaniu prawdziwa maestria? Jeżeli jak nikt potrafisz zatroszczyć się o niezapomniane przyjęcie, z wdziękiem serwujesz kolejne potrawy i dbasz o gości, których zadowolenie sprawia ci największą radość, zostań zawodowym kelnerem!

Jesteś ogrodnikiem i chcesz podwyższyć kwalifikacje zawodowe, by dostać awans, zmienić stanowisko pracy lub założyć własną firmę ogrodniczą? Jeżeli praca z roślinami to twoja pasja, w której pragniesz rozwijać wiedzę i kompetencje, zostań technikiem ogrodnikiem!

Uwielbiasz gotować i marzysz, by rozwinąć swój kulinarny talent, a nawet założyć własną restaurację? Jeżeli od dawna słyszysz, że twoje dania to prawdziwa poezja smaku, zostań zawodowym kucharzem!

Praca w biurze to twoje powołanie? Jeżeli jesteś osobą odpowiedzialną, samodzielną, kreatywną i zorganizowaną, lubisz pracę przy komputerze oraz chętnie wykonujesz zadania zarówno powtarzalne, jak i pełne nowych wyzwań, zostań technikiem prac biurowych!

Marzysz o pracy w wśród zieleni, a ogrodnictwo to Twoje powołanie? Wybierz kwalifikacyjny kurs zawodowy OGR.02 Zakładanie i prowadzenie upraw ogrodniczych.  Najważniejszym elementem w drodze  do zostania ogrodnikiem  jest pasja do roślin. Kochaj naturę, ciesz się pracą w ogrodzie, odkrywaj piękno roślin. To właśnie ona sprawi, że Twoja praca będzie nie tylko obowiązkiem, ale także przyjemnością. Pamietaj, że pasja jest kluczem do sukcesu w każdej dziedzinie, więc nie trać jej po drodze!

Marzysz o stabilnej, rozwojowej i dobrze płatnej pracy w księgowości? Jeżeli liczenie i sporządzanie tabelek to dla ciebie łatwizna i prawdziwa przyjemność, dobrze radzisz sobie z rozumieniem aktualnych przepisów, jesteś osobą skrupulatną i odpowiedzialną oraz lubisz cykliczną pracę przy komputerze, zostań technikiem rachunkowości!

Chcesz mieć zawód, który będzie zawsze potrzebny? Jeżeli lubisz piec, jesteś osobą skrupulatną, odpowiedzialną i uzdolnioną manualnie oraz masz rozwinięty zmysł smaku, zostań piekarzem!

Chcesz szybko i łatwo zdobyć uprawnienia rolnicze, by móc otrzymać albo kupić ziemię rolną oraz starać się o dofinansowanie z funduszy UE, które podniosą rentowność gospodarstwa? A może po prostu marzysz o pracy w branży rolnej albo jesteś rolnikiem i chcesz podwyższyć swoje kwalifikacje zawodowe? Nic prostszego – ukończ roczny kurs i zostań technikiem rolnictwa!

Chcesz szybko i łatwo zdobyć uprawnienia rolnicze, by móc otrzymać albo kupić ziemię rolną bądź starać się o dofinansowanie z UE? A może po prostu nie wyobrażasz sobie innego życia, jak tylko na wsi? Jeżeli czujesz harmonię z przyrodą, chętnie zajmujesz się zwierzętami i roślinami, jesteś osobą odpowiedzialną, zdeterminowaną i samodzielną, zostań rolnikiem!

Jesteś kucharzem, cukiernikiem, piekarzem albo wędliniarzem i chcesz podwyższyć kwalifikacje zawodowe lub uzyskać nowe uprawnienia? Jeżeli masz smykałkę do zarządzania ludźmi i procesami produkcji oraz marzysz o awansie na stanowisko kierownicze albo o własnej firmie z branży spożywczej, zostań technikiem technologii żywności!

Masz smykałkę projektanta, talent plastyczny i jesteś miłośnikiem przyrody? Jeżeli jesteś też osobą kreatywną o wysokim poczuciu estetyki, lubisz pracę z roślinami oraz planowanie przestrzenne miast i wsi, zostań technikiem architektury krajobrazu!

Odkryj swoje piękno -naucz się wykonywać zabiegi kosmetyczne!

Masz dryg do matematyki i marzysz o rozwojowej karierze ekonomisty? Jeżeli jesteś osobą odpowiedzialną, zorganizowaną, systematyczną, sprytną i kreatywną, lubisz pracę samodzielną i zespołową, powtarzalną i pełną nowych wyzwań, zostań technikiem ekonomistą!

Jesteś kucharzem, cukiernikiem, piekarzem albo kelnerem i chcesz podwyższyć kwalifikacje zawodowe? Jeżeli marzysz o awansie albo własnej firmie gastronomicznej, wybierz zawód technika żywienia i usług gastronomicznych!

Co mówią absolwenci?

Szkoła Zawodowa ETAT w Lublinie to placówka z bardzo dobrą lokalizacją, blisko centrum miasta. Oferuje duży wybór ciekawych kierunków szkolenia i zapewnia profesjonalną kadrę nauczycielską.

Milena Kawka

Nauczyciele są sympatyczni, prowadzą ciekawe zajęcia, życzliwie i ze zrozumieniem podchodzą do uczniów, chętnie pomagają. Szkoła mieści się w centrum miasta, co umożliwia dobry dojazd. Dyrekcja jest kompetentna, sympatyczna i z zaangażowaniem pełni swoje obowiązki. Pani Dyrektor Agnieszka Skiba jest wyjątkową osobą wśród pedagogów: nie ogranicza się tylko do wypełniania funkcji dyrektora, ma świetny kontakt z uczniami, stara się im pomóc i doradzić w każdej, choćby najdrobniejszej sprawie.

Ewa Gajowiak

Go to top