Tematyka kursu jest  przydatna dla uczestników rynku ubezpieczeń jak i pracowników działów likwidacji szkód, pośredników ubezpieczeniowych oraz dla osób starających się o zatrudnienie, lub chcących pracować we własnym zakresie w sektorze ubezpieczeniowym.

PROWADZĄCY SZKOLENIE: Stanisław Porada - pełnomocnik Kancelarii Prawno Medycznej w Krakowie

Szkolenie, które Państwu oferujemy ma na celu:

• zdobycie wiedzy z zakresu szkód osobowych i majątkowych w sektorze ubezpieczeń.
  • znajomości podstawowych przepisów prawa i aktualnego orzecznictwa.
  • znajomości praw i obowiązków stron w procesie odszkodowawczym
  • umiejętności właściwej analizy przypadku i możliwości dochodzenia odszkodowań.
  • sporządzania pełnej listy roszczeń.
  • udzielenie praktycznej pomocy dla poszkodowanego.

PROGRAM SZKOLENIA

1. OC – ogólne zasady.
  2. Rodzaje zdarzeń drogowych.
  3. Postępowanie karne – śledztwo i dochodzenie.
  4. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny – czym jest i jak działa.
  5. Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych – czym jest i jak działa.
  6. Regres – kiedy może występować.
  7. Przedawnienie - terminy.
  8. Przyczynienie poszkodowanego do zdarzenia.
  9. Czas likwidacji szkody.
  10. Postępowanie odszkodowawcze – rodzaje roszczeń.
  11. Szkody osobowe i utracone korzyści.
  12. Szkody majątkowe  - komunikacyjne.

Szkolenia odbywać się będą cyklicznie po zebraniu odpowiedniej liczby osób w grupie min. 5 osób - max. 12 osób.

Warunkiem przystąpienia do szkolenia jest pobranie i dostarczenie wypełnionego druku zgłoszenia pod wskazany adres na w/w druku zgłoszenia.

Szczegółowych informacji można uzyskać pod nr tel. 502-037-531 lub w sekretariacie szkoły.

Szkolenie jest bezpłatne.

Po odbytym szkoleniu  dla zainteresowanych możliwość nawiązania współpracy z prowadzącymi, co pozwoli Państwu na osiągnięcie dodatkowych lub też stałych dochodów w branży odszkodowań  osobowych i majątkowych (komunikacyjnych).

Szkolenie zakończy się wydaniem certyfikatu.

Pobierz plik (formularz-szkody-osobowe-i-majatkowe.doc)Formularz zgłoszeniowy[Likwidacja szkód osobowych i majątkowych]35 kB