Lubisz pomagać innym, jesteś osobą otwartą na nowe doświadczenia, odpowiedzialną i dobrze radzisz sobie ze stresem? Jeżeli odczuwasz satysfakcję wspierając potrzebujących, wybierz zawód asystenta osoby niepełnosprawnej.

W pracy będziesz pomagać swoim podopiecznym w codziennym życiu i rehabilitacji. Wśród twoich zadań znajdą się m.in. udzielanie niepełnosprawnym pierwszej pomocy przedlekarskiej, wspieranie ich w rozwiązywaniu podstawowych trudności, planowanie im aktywności i rozrywek w czasie wolnym oraz motywowanie ich do rewalidacji zdrowia i poprawy stopnia samodzielności życiowej. W Policealnej Szkole Zawodowej ETAT już w 1 rok zyskasz kwalifikacje do wykonywania zawodu asystenta osoby niepełnosprawnej, a dodatkowe zajęcia z języka niemieckiego podniosą twoje kompetencje i umożliwią pracę za granicą, np. na terenie UE. 

Zapisz się teraz!

  Zawód

Asystent osoby niepełnosprawnej

K1.MS.08 Udzielanie pomocy i organizowanie wsparcia osobie niepełnosprawnej
  Rodzaj szkoły

Policealna Szkoła Zawodowa ETAT

  Czas nauki

1 rok (2 semestry)

  Tryb nauki

Zaoczny (zjazdy w co drugi weekend miesiąca, w soboty i niedziele)

  Opłaty

Kierunek bezpłatny
Wpisowe: 50zł

  Uzyskany dokument
  • Świadectwo MEN
  • Dyplom MEN (dla osób, które zdały egzamin zawodowy)

UPRAWNIENIA

EGZAMIN:

Zewnętrzny, państwowy egzamin zawodowy przeprowadzany przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Podejście do egzaminu w zakresie kwalifikacji zawodowej jest nieobowiązkowe. Szczegółowe informacje o egzaminie dostępne poniżej i w Strefie Słuchacza.

REKRUTACJA


Perspektywy pracy


Ramowy program nauczania

W trakcie nauki poznasz wybrane zagadnienia z takich obszarów wiedzy, jak m.in.:


Uprawnienia zawodowe

Dzięki wykładom teoretycznym i warsztatom praktycznym zyskasz niezbędną wiedzę i umiejętności, które umożliwią ci wykonywanie następujących zadań zawodowych:


Zajęcia teoretyczne i praktyczne oraz praktyki zawodowe

Zajęcia teoretyczne są prowadzone w nowocześnie wyposażonej bazie lokalowej, dostosowanej do typu prowadzonych zajęć.

Zajęcia praktyczne odbywają się w warunkach rzeczywistych, odpowiadających tematyce kierunku, np. w restauracji, hotelu, stołówce szpitalnej, piekarni, cukierni, kwiaciarni, archiwum, szpitalu bądź w określonym dziale firmy albo instytucji. Zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe słuchacz odbywa w miejscu, do którego skieruje go szkoła lub w tym, które sam wybierze.

Program nauczania zarówno teoretycznego, jak i praktycznego zawiera najnowsze treści, nastawione na przyswojenie praktycznych umiejętności potrzebnych do wykonywania zawodu.

Konsultacje grupowe dla słuchaczy odbywają się we wszystkich semestrach, co dwa tygodnie, przez dwa dni (sobota, niedziela), według rozkładu zajęć ustalonego przez dyrektora szkoły.

Świadectwo i dyplom

Po zakończeniu nauki otrzymasz świadectwo ukończenia szkoły policealnej na kierunku Asystent osoby niepełnosprawnej. Świadectwo umożliwia przystąpienie do egzaminu zawodowego. Po pozytywnym zdaniu egzaminu zawodowego otrzymasz dyplom z tytułem zawodowym Asystent osoby niepełnosprawnej, potwierdzający kwalifikacje zawodowe (więcej o egzaminie i dyplomie dowiesz się w Strefie Słuchacza). Do dyplomu zawodowego wystawiany jest także Europass – suplement w języku polskim i angielskim, uprawniający do podejmowania pracy zgodnie ze zdobytym zawodem w krajach Unii Europejskiej. Świadectwa i dyplomy są wydawane na drukach zgodnych z wzorem MEN.

Warunki uzyskania świadectwa ukończenia Policealnej Szkoły Zawodowej i przystąpienia do egzaminu zawodowego przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną:

Zapisz się teraz!